TCMB na bağlanılamadı.
Access is denied.

VELA YATÇILIK TEKNİK HİZMETLER
 
 
 
Yüzey Isitma Sistemleri
 

Isitma Borulari : Genel Tanim

Yerden isitmadaki verim genelde kullanilan borunun kalitesine göre belirlenmektedir. Aquatherm yerden isitma borulari su yönden avantajlidir:
 
Yüksek isilarda çok iyi dayanim
Boru içinin çok düzgün olmasi
Düsük sürtünme orani
Korozyona Ugramaz
Mükemmel kimyasal dayanim
Yüksek esneklik
Yüksek darbe dayanimi
Boru içindeki düsük akis sesi
DIN 4726’ya göre oksijen bariyerli EVOH kaplamali
 
Kullanim
Aquatherm borulari isitmaya gerek kalmadan dösenebilir.
 
Baglanti Teknigi
Kullanilan boru türüne göre üreticinin önermis oldugu baglanti parçalari kullanilmalidir. Aquatherm’in baglanti ve dagitim baglantilari DIN 4726’daki gereksinimleri karsilamaktadir. Buna DIN 8076 bölüm 1’deki gereksinimlerde dahildir.
 
Uzama Orani
Aquatherm yerden isitma borulari islak zeminlerde direkt olarak sicak sivanin içine dösenmektedir. Isi degisiminden dolayi olusabilecek bir uzama sicak siva kullaniminda engellenmektedir. Hammadde burada olusabilecek genlesmeyi kendi içinde abzorbe etmektedir. Bu nedenle de uzamanin bir önemi kalmamaktadir.
 
Oksijen Bariyer
Oksijen bariyerli yerden isitma borularinin üretimi özel olarak gelistirilmis bir ekstrüzyon islemi ile yapilmaktadir. EVOH katmaninin (etilenvinilalkol) ana borunun üzerine kaplanmasi ile birlikte boru tam olarak bir sizdirmazliga ulasir. Baz alinan boru ile oksijen bariyesi arasindaki Adhasiv tabakasi tam bir yapisma saglamaktadir. Bu sayede santiyedeki sert kosullara bile dayanim göstermektedir. Aquatherm yerden isitma borulari DIN 4026’daki oksijen bariyer normuna uymaktadir. Bir isi degistirici(isi ejanjörü) sistem içinde DIN 4026’daki kullanim için bu borularda gerekli degildir.
 
Sicak Su Için Ek Malzemeler
Temel olarak sicak suya eklenen malzemelerin, aquatherm tarafindan kullanilan hammaddeye zararli olmadigi belirlenmelidir. Eklenecek olan malzemeler aquatherm tarafindan onaylanmalidir. Yerden isitma borularinda korozyonu engellemek için inhibitörün kullanilmasina gerek yoktur.
 
Paketleme
Yerden isitma borularinin, mekanik zararlardan yada UV isinlarindan korunmasi için isik geçirmeyen malzemeyle paketlenmektedir. Kullanim alanina kadar borular paketinde saklanmalidir. Borular kangal halinde 250 ve 500 metre olarak sunulmaktadir. (Diger boydaki borular özel istek üzerine yapilmaktadir.) Kullanimdan sonra kalan borular tekrar paketinde saklanmalidir.
 
Yabanci Denetim (Bagimsiz kuruluslar tarafindan)
DIN-CERTCO’da gerek duyulan denetimler SKZ (Güney Almanya Plastik Merkezi-Würzburg) tarafindan yapilmaktadir.
 
Firma Içi Denetim
Yerden isitma borulari gerek duyulan denetimler altinda üretilmektedir.
ADRES : Tersaneler Bölgesi G50 Sok. No:26 81700 Tuzla / İSTANBUL / TURKEY
TEL :       +90 (0) 216 493 73 33     +90 (0) 216 493 73 34        FAX : +90 (0) 216 493 73 22 E-MAİL : info@velayacht.com
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.
Copyright Vela Yatçılık Teknik Hizmetler San. ve Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.